News Flash

Displays a set number of articles from a category based on date or random selection. Help

• Нови Сад, 5. септембар 2019. - Након двогодишње сарадње и преговора, а уз посредство Покрајинског секретаријата за привреду и туризам, постигнут je договор између Универзитета ,,Educons“ из Сремске Каменице, Нови Сад, и престижног ,,César Ritz Colleges Switzerland“ из Монтроа, Швајцарска, што је крунисано данашњим потписивањем Меморандума о сарадњи. Домаћин свечаности и иницијатор споразума је потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду и туризам, Иван Ђоковић. Потпредседник Ђоковић је рекао да ће уз посредовање Покрајинског секретаријата за привреду и туризам, који је од самог почетка учествовао у овом процесу, бити установљен двоструки, односно дуални програм курсева и диплома, те да ће од данас студенти из наше земље и региона моћи да стекну светско образовање у области туризма и угоститељства.

• Нови Сад, 29. август 2019. - Шести по реду Фестивал фотографије под називом „24. кадар“, у организацији Фото комуне, одржава се ове године се од 26. августа до 8. септембра у Спортском и пословном центру у Новом Саду и окупља 24 фотографа из шест европских земаља. Фестивал је путем јавног позива намењеног манифестацијама од значаја за развој туристичког потенцијала АП Војводине, подржан од стране Покрајинског секретријата за привреду и туризам. Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду и туризам, Иван Ђоковић, свечано је отворио Фестивал речима да фотографија има изузетан привредни потенцијал, те да све забележено на фотографском папиру, у дигиталном облику, је роба која се износи на тржиште.

•
  • Бачка Паланка, 14. август 2019. – Заменик покрајинског секретара за привреду и туризам, мр Павле Почуч, боравио је данас у радној посети Општини Бачка Паланка, у оквиру које је посетио једну од сарачких занатских радњи под називом ,,Микеле Плус“. Ова занатска радња производи седла за коње изузетног квалитета, притом негујући овај све ређи стари занат у АП Војводини. Заменик Почуч је истакао да Покрајински секретаријат за привреду и туризам у континуитету, већ дуги низ година, пружа подршку овој делатности која је све мање заступљена, са циљем да ревитализује и унапреди рад занатских радионица.

• Бечеј, 2. август 2019. – Заменик покрајинског секретара за привреду и туризам, мр Павле Почуч, боравио је у радној посети породичном социјалном предузећу ,,Beautiful Day“ у Бечеју, која се бави производњом производа од лековитог биља, попут купки, сирупа и чајева, а све на основу традиционалне рецептуре. Заменик Почуч је рекао да Покрајински секретаријат за привреду и туризам готово свакодневно истиче примере добре праксе на пољу развоја микро и малог предузетништва, као и породичних фирми, а које имају карактер социјалног предузетништва и друштвено одговорног пословања.

September 2019