Мирослав Васин присуствовао је свечаности поводом Дана општине Чока

Нови Сад, 24. јул 2015. - Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду, запошљавање и равноправност полова Мирослав Васин, са замеником и помоћником Балинтом Јухасом и помоћником за област привреде Жељком Двожаком, присуствовао је свечаности, која је организована поводом обележавања Дана општине Чока. Свечаности су присуствовали представници општинске Управе, Скупштине општине, одборници, као и истакнути привредници и грађани општине Чока.

Обележавање Дана општине Чока, почело је свечаном седницом у Дому културе, а паралелно се у центру Чоке, и читавој општини, одржавају различити музички и културно – уметнички садржаји.

Дан општине Чока био је прилика да представници општине подсете на пројекте који су у протеклом периоду, уз подршку Покрајине и Републике, као и из сопствених средстава, реализовани у циљу унапређења комуналне инфраструктуре, социјалне и здравствене заштите, те унапређења предшколских и школских установа. Истакнуто је да ће Чока, као социјално одговорна општина, наставити да улаже у развој привреде, комуналне инфраструктуре и здравствене заштите, како би потомцима у наслеђе оставили уређен систем.

председник општине Чока Балаж Ференц

Подршку Чоки пружила је и Покрајина. Између осталог, на овогодишњем конкурсу Покрајинског секретаријата за привреду, запошљавање и равноправност полова, за јавне радове добила је 4,8 милина динара. То ће омогућити да 20 лица буде ангажовано на радовима који ће допринети унапређењу квалитета живота свих мештана Чоке.

Истакнуто је и да је, у протеклом периоду, један од најзначајнијих пројеката у општини Чока, завршетак граничног прелаза Врбица–Валкањ са Румунијом, што сведочи о томе колико је прекогранична сарадња Србије и Румуније на високом нивоу.

August 2020

Copyright © 2020 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.