Nastavak saradnje Pokrajinske vlade i Privredne komore Vojvodine u interesu privrede Pokrajine

Novi Sad, 13. avgust 2015. - Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, potpisao je danas ugovor, u vrednosti tri miliona dinara, sa predsednikom Privredne komore Vojvodine Ratkom Filipovićem, koji predstavlja krunu dobre saradnje i nastavak iste na polju sajamskih nastupa, učešća na regionalnim manifestacijama i dalje realizacije aktivnosti Komore.

Miroslav Vasin je istakao da Pokrajinska vlada nastavlja da pruža svu neophodnu pomoć i podršku Privrednoj komori Vojvodine, te će ovim sredstvima Komora nastaviti realizaciju promocije privrede Vojvodine kako na domaćim, tako i na inostranim sajmovima i ostalim regionalnim manifestacijama, uz poseban osvrt na privredna kretanja i investicionu klimu Pokrajine.

,,Nastavlja se kontinuirana dugogodišnja saradnja Pokrajinske vlade i Privredne komore Vojvodine, koja je intenzivirana u poslednje tri godine nizom zajedničkih aktivnosti. Jedna takva aktivnost je i saradnja u oblasti analize i statistike. Analize PKV sadrže sve elemente ekonomske analize, počev od stanja u privredi, preko poljoprivrede, zapošljavanja, kretanja BDP-a, kao i upoređivanje stanja u okviru privrednih grana. Godišnji, kvartalni i mesečni izveštaji su veoma dragocen materijal za Pokrajinsku vladu, i osnovni su ekonomski pokazatrelji na osnovu kojih vlada kreira mere i programe. Već dugi niz godina PKV sa Pokrajinskom vladom zajednički nastupa na sajmovima u zemlji i inostranstvu, gde učestvuje u izradi programa sadržaja izlaganja i promocije. Takođe, u saradnji sa Komorom, Pokrajinski sekretarijat za privrdu učestvuje u organizaciji i finansira održavanje regionalnih manifestacija na teritoriji Vojvodine, u svih sedam okruga. Sredstva u iznosu od tri miliona dinara dodeljena Komori predstavljaju njihovo zajedništvo sa Pokrajinskom vladom i zajedničku brigu o nastupima i promovisanju privrede Pokrajine“, rekao je Vasin.

Predsednik Privredne komore Vojvodine Ratko Filipović naveo je da je ovaj ugovor i formalna potvrda kvalitetnih odnosa dve institucije: ,,Neophodno je prilikom predstavljanja pravnih subjekata na domaćim i međunarodnim sajmovima i ostalim manifestacijama nastojati iste predstaviti na najbolji mogući način, kao i privredu u celini. Tako se adekvatno vrši internacionalizacija članica Komore i ostalih privrednih subjekata. Godinama su PKV i Pokrajinka vlada, kao i Pokrajisnki sekretarijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova radili na izgradnji partnerskog odnosa, koji je dobar primer saradnje organa vlasti i privrede“, rekao je Filipović.

Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar Miroslav Vasin je najavio i zajednički nastup Sekretarijata i Privredne komore Vojvodine na predstojećim sajmovima u Sloveniji, tačnije na 53. Međunarodnom sajmu poljoprivrede i hrane AGRA u Gornjoj Radgoni, koji se održava od 22. do 27. avgusta, kao i na 48. Međunarodnom sajmu privrede i preduzetništva MOS Celje, koji se održava od 8. do 13. septembra 2015. godine.

July 2019