Nova ulaganja u saobraćajnu infrastrukturu opština Kanjiža, Senta i Ada

Kanjiža, 3. avgust 2015. - Zamenik pokrajinskog sekretara za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Balint Juhas, uručio je predstavnicima opština Kanjiža, Senta i Ada ugovore o dodeli bespovratnih sredstava za projekte u saobraćaju. Ugovori su uručeni u opštini Kanjiža.

Na ovogodišnjem konkursu Pokrajinskog sekretarijata za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova za projekte unapređenja saobraćajne infrastrukture, opština Kanjiža je dobila 4,1 milion dinara za izgradnju biciklističke staze u Horgošu, dok je opština Senta, takođe za izgradnju biciklističke staze, dobila 2,1 milion dinara. Opština Ada je na konkursu dobila dva miliona dinara za postavljanje svetlosne saobraćajne signalizacije na pešačkom prelazu.

Zamenik pokrajinskog sekretara Balint Juhas je istakao da je saradnja između resornog pokrajinskog sekretarijata i opština Kanjiža, Senta i Ada veoma dobra. Kako je Juhas naveo, te tri opštine su u proteklom periodu, sa kvalitetnim projektima uspešno konkurisale za sredstva na konkursima Pokrajinskog sekretarijata za privredu.

„Realizacijom tih projekata značajno je unapređena saobraćajna infrastruktura u ove tri opštine, a time i bezbednost građana“, naveo je Balint Juhas i dodao da je od 2007. godine Kanjiža za tu namenu dobila 20 miliona dinara, Senta 17 miliona, a Ada 8,5 miliona dinara.

Inače, na konkursu Pokrajinskog sekretarijata za privredu, sufinansirana su ukupno 22 projekta lokalnih samouprava, i to: izgradnja kružnih tokova (4), projektovanje kružnih raskrsnica (3), izgradnja biciklističkih staza (6), projekti saobraćajnog uređenja zona škola (8) i jedan projekat izmeštanja autobuskog stajališta. Ukupno dodeljena sredstva na konkursu iznose 65 miliona dinara.

biciklistička staza u Horgošu, Kanjiža

Nakon uručivanja ugovora, zamenik Juhas obišao je sa domaćinima lokacije u Kanjiži, Senti i Adi na kojima su planirane investicije u saobraćajnu infrastrukturu.

October 2019