Vasin: Otvaranje drumskog graničnog prelaza Horgoš-Reske je dobra poruka, nasuprot izgradnji prepreke na granici

Novi Sad/Horgoš, 31. jul 2015. - Prema rečima potpredsednika Pokrajinske vlade Miroslava Vasina, koji je prisustvovao je današnjem otvaranju novog drumskog graničnog prelaza sa Mađarskom: Horgoš – Reske, ponovno uspostavljanje ovog graničnog prelaza pokazatelj je da su odnosi dveju država na visokom nivou, te da je revitalizacija prelaza veoma značajna kako za meštane, tako i za čitav region u ekonomskom, transportnom i socijalnom smislu.

,,Otvaranje ovog drumskog graničnog prelaza je dobra poruka, nasuprot izgradnji prepreke na granici, tačnije ograde, i pored velikog broja migranata. Otvaranje ovog prelaza takođe šalje poruku da otvorena vrata čekaju sve one koji žele da na legalan način pređu granicu. Nadam se da će ovakvih prelaza u budućnosti biti još više, a da će komunikacija između Mađarske i Srbije biti još značajnija u cilju sve boljih odnosa", rekao je Vasin.

Drumski granični prelaz Horgoš – Reske otvorili su prvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić i ministar spoljnih poslova i spoljne trgovine Mađarske Peter Sijarto.

Otvaranju su prisustvovali i predsednik Skupštine AP Vojvodine Ištvan Pastor, ministar unutrašnjih poslova Mađarske Šandor Pinter i druge zvanice.

October 2019