Miroslav Vasin obišao javne radove koji sprovodi Udruženje Roma „Srpski Krstur” u opštini Novi Kneževac

Novi Sad, 31. jul 2015. - Potpredsednik Pokrajnske vlade i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, zajedno sa Draganom Babićem, predsednikom Opštine Novi Kneževac i Duškom Jovanovićem, direktorom Kancelarije za inkluziju Roma, obišao je juče lokacije u Srpskom Krsturu, gde su u toku radovi na uređenju romskog naselja. Za ovu namenu opštini Novi Kneževac Pokrajina je dodelila 600.000 dinara, a osobe angažovane za sprovođenje javnih radova zadužene su za uređenje romskih naselja i okoline, u saradnji sa lokalnim komunalnim preduzećima.

Miroslav Vasin posebno je ukazao na značaj javnih radova u koje su uključene romske nevladine organizacije, kao što je u ovom slučaju Udruženje Roma „Srpski Krstur“, kao i nezaposlena lica romske nacionalnosti.

Tom prilikom, potpredsednik Vasin je naglasio značaj javnih radova na teritoriji čitave Vojvodine, za koje je Pokrajinska vlada u 2015. godini izdvojila ukupno 160.000.000 dinara, istakavši da su tako stvoreni uslovi da se angažuje značajan broj nezaposlenih lica kako sa osnovnom školom, tako i sa srednjim i visokim obrazovanjem.

Radi unapređenja položaja Roma, juče su Dragan Babić, predsednik opštine Novi Kneževac i Ninoslav Jovanović, predstavnik Romskog nacionalnog saveta za Vojvodinu, potpisali sporazum o angažovanju koordinatora za romska pitanja u ovoj opštini, kako bi se obezbedila bolja komunikacija između lokalnih institucija i pripadnika romske populacije u opštini Novi Kneževac. Ninoslav Jovanović je pohvalio opštinu Novi Kneževac i istakao da je to jedna od retkih opština u Srbiji koja je prihvatila inicijativu Nacionalnog saveta i na ovaj način omogućila prisustvo Roma u lokalnoj samoupravi.

November 2019