Održan seminar ,,Implementacija programa razvoja AP Vojvodine 2014-2020 u oblasti transporta i logistike" u Bačkom Petrovcu

Novi Sad, 22. jul 2015. - U Bačkom Petrovcu je danas održan seminar pod nazivom ,,Implementacija programa razvoja AP Vojvodine 2014-2020  u oblasti transporta i logistike", koji se održava u okviru odobrenog projekta od strane Nacionalne agencije za regionalni razvoj, a koji sprovodi Klaster transporta i logistike Vojvodine. Seminar su organizovali Klaster transporta i logistike Vojvodine i  opština Bački Petrovac koja je aktivni učesnik u Projektu. Cilj seminara je predstavljanje dostignutih rezultata, sa namerom da se organizuje i javna diskusija koja će koristiti u završnoj fazi izrade Projekta.

Teme izložene na seminaru su svrha i značaj projekta, dosadašnji rezultati i krajnji cilj projekta, kao i mogućnosti za njegovu primenu, potom strateški pravci i ciljevi razvoja AP Vojvodine u oblasti logistike i predstavka funkcija logističkih centara. Teme su izlagali mr Milan Vučinić, klaster menadžer, doc. dr Mirjana Kranjac, pomoćnica pokrajinskog sekretara za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova za oblast preduzetništva, zapošljavanja i zanatstva i docent dr Gordan Stojić sa Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, Departman za saobraćaj.

Mirjana Kranjac je ispred Pokrajinskog sekreatrijata za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova obrazložila mesto logistike u Programu razvoja AP Vojvodine 2014-2020 i potrebu da se sačini metodologija kako bi se postavljeni ciljevi u razvoju logistike dostigli. Naime, u Programu je predviđena izrada tehničke dokumentacije, objekata, edukacija, nautičke škole i izrada, praćenje i analiza statističkih podataka vezanih za logistiku. Postavljene zadatke je potrebno prioritetizovati i zajednički, sa lokalnim samoupravama, Sekretarijatom i Savetom za logistiku, krenuti  u njihovu realizaciju i postići postavljene indikatore.

October 2020

Copyright © 2020 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.