Predsednik Pajtić: Investirali smo 65 miliona dinara u razvoj saobraćajne infrastrukture i sigurnost dece u Pokrajini

Novi Sad, 8. jul 2015. - Predsednik Pokrajinske vlade dr Bojan Pajtić uručio je ugovore predsednicima vojvođanskih lokalnih samouprava, koje su dobile sredstava na konkursu za sufinansiranje razvoja saobraćaja i putne infrastrukture, koji je ove godine sproveo Pokrajinski sekretarijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova. Uručenju ugovora prisustvovao je i potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin. Ukupna vrednost ugovora iznosi 65 miliona dinara,a sredstva su usmerena u 22 lokalne samouprave.

Predsednik Pajtić je ukazavši na značaj ovakvih ulaganja, podsetio javnost da je u saobraćajnim nazgodama na području Republike Srbije od 2010. do 2014. godine, bilo je povređeno 7.783 dece uzrasta do 14 godina, a 82 izgubilo život. Dr Pajtić je naglasio da je zato ovo jedna od najvažnijih investicija za Pokrajinu, jer je reč o unapređivanje saobraćajne infrastrukture i sigurnosti dece.

„ U toku 2014. godine, u ukupnoj populaciji je čak 563 ljudi izgubilo život u saobraćajnim nesrećama na teritoriji naše Republike. Zbog toga smo sa 22 opštine širom naše Pokrajine rešili da sprovedemo program koji će obezbediti veću sigurnost i veću bezbednost u saobraćaju, i investiramo 65 miliona dinara u ovim sredinama. Lokalne samouprave učestvuju sa svojim sredstvima, kako bi zajedno izgradili kružne tokove i obezbedili saobraćajnu mehanizaciju koja je neophodna za unapređivanje bezbednosti u saobraćaju, te obezbedili zone oko škola kako bi postale sigurnije. Mi ovakve i slične programe realizujemo već sedam godina. Oko 588 miliona je uloženo u realizaciju preko 200 projekata, kojima je osnovni cilj upravo poboljšanje bezbednosti u saobraćaju. Podaci koje sam naveo govore koliko je situacija ozbiljna i koliki je broj lokalanih samouprava prepoznao potrebu da učestvuje u ovom programu, kao i da je neophodno da radimo sistemski i zajedno, kako bi efikasno rešili što bolje ovaj zaista hronični problem u našem društvu“, izjavio je predsednik Pajtić predstavnicima medija u Pokrajinskoj vladi.

Potpredsednik Pokrajinske vlade i resorni sekretar Miroslav Vasin najavio je da će novi konkurs doneti rešenja i za ostale lokalne samouprave u Vojvodini. Potpredsednik Vasin je pozvao da lokalne samouprave da prate konkurse i da apliciraju, jer su i ovoga puta sredstva dobili svi koji su se prijavili sa projektima, koji imaju za cilj unapređivanje bezbednosti saobraćaja i zona oko školskih ustanova.

October 2020

Copyright © 2020 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.