Miroslav Vasin na svečanoj sednici Skupštine opštine Ada povodom Dana opštine Ada

Ada, 02. jul 2015. - Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, prisustvovao je danas na svečanoj sednici Skupštine opštine Ada, koja je zasedala povodom Dana ove opštine. Sednicom su predsedavali predsednik Skupštine opštine Ada Atila Buču, kao i predsednik opštine Zoltan Bilicki. Nakon svečanosti upriličena je dodela javnih priznanja, medalja, povelja i zahvalnica istaknutim fizičkim i pravnim licima za izuzetan doprinos i požrtvovanje u pogledu unapređenja opštine i kvaliteta života i standarda njenih stanovnika.

predsednik opštine Ada Zoltan Bilicki

Predsednik opštine Ada je na otvaranju svečane sednice izjavio da opštinska uprava ulaže veliki trud kako bi pomogla njene meštane, koji u velikoj meri sarađuju, tačnije predstavljaju značajnog opštinskog partnera u rešavanju ključnih pitanja vezanih za opštinu. Zoltan Bilicki je naglasio da se puno radi na pružanju pomoći penzionerima, potom mladima kroz javne radove i programe pripravništva, a nastoji se unaprediti i socijalna politika u Adi i njenim naseljenim mestima. Pored toga, opština je uz pomoć republičkih, pokrajinskih, ali i sopstvenih sredstava, uspela da na najbolji mogući način uloži u infrastrukturne projekte, poput saobraćaja i komunalne infrastrukture, a obnovljeni su i pojedini objekti poput lokalnih škola i internata koji će ovog leta služiti kao lokacija za letnji kamp dece iz ove opštine.

potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar Miroslav Vasin

Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar Miroslav Vasin je istakao značaj i ulogu opštine Ada u politici pokrajine, smatrajući da je Ada opština koja na najbolji mogući način predstavlja Vojvodinu.

,,Ada je multinacionalna zajednica, tačnije sredina, u kojoj srpski i mađarski narod oduvek živi u zajedništvu. opština Ada je po svim pokazateljima među najboljim opštinama u Vojvodini i za samo godinu dana ostvarila je impresivne rezultate na svim poljima. Kao jedna od tipičnih vojvođanskih opština, opština Ada reprezentuje vojvođanske vrednosti, a njen uspeh se takođe ogleda i u uspešnom učešću na javnim pozivima Pokrajinske vlade, odnosno Sekretarijata za privredu. Ada puno investira i razvija se, a samim tim može biti i primer drugim vojvođanskim opštinama i opštinama širom Srbije. Sredstvima koje Pokrajinska vlada usmerava u Adu, veliki deo projekata je realizovan, kako u ovoj, tako i u protekloj godini. Kada se usmerena sredstva na tako efikasan način upotrebe, svi učesnici mogu biti veoma zadovoljni učinkom i ostvarenim efektima. Mnogo se duguje upravo opštinama koje odgovorno i uspešno apliciraju na konkurse Pokrajinske vlade i isto tako i sprovedu projekte", rekao je Vasin.

October 2020

Copyright © 2020 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.