Miroslav Vasin: Humanitarna pomoć od 20 tona upućena je najugroženijima

Novi Sad, 16. mart 2016. - Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, ispratio je danas humanitarnu pomoć od 20 tona, upućenu socijalno najugroženijem stanovništvu u našoj zemlji. Kamioni sa humanitarnom pomoći u odeći, obući, ćebadima i dečijim igračkama, krenuli su jutros iz novosadskog Humanitarnog centra ,,Kraljica Marija“ put gradova u Srbiji.

„Veoma sam zahvalan gospodinu Đuri Vlaškaliću, namačkoj humanitarnoj organizaciji „Time to help“ i Udruženju privrednika „Sita“ iz Beograda, koji su u saradnji sa Pokrajinskom vladom i Građanskim pokretom ,,Solidarnost“, svojim aktivnostima obezbedili značajnu pomoć ugroženim kategorijama stanovništva u Srbiji. Dva kamiona humanitarne pomoći danas odlaze, jedan ka Beogradu a drugi put Kragujevca. Deo pomoći ostao je u Novom Sadu, a biće raspodeljen uz pomoć Humanitarnog centra „Kraljica Marija“. Posebno smo zahvalni svima koji su uložili trud da ova značajna pomoć stigne na prave adrese do onih kojima je najpotrebnija. Ovo je najbolji način kako se sinergijom privrednika, humanitranih organizacija i plemenitih ljudi mogu napraviti sjajne akcije, i da oni koji budu dobili ovu pomoć, osete dobre namere svih ovih institucija i pojedinaca,“izjavio je Miroslav Vasin.

February 2020

Copyright © 2020 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.