Филтер
  • Кров над главом за још 74 млада брачна пара у селима широм Војводине

Нови Сад, 4. фебруар 2016. - „Без развијеног и богатог села, без села у коме ће млади људи да одрастају, да раде и привређују - нема будућности, не само у Војводини, него и у целој земљи“, рекао је председник Покрајинске владе др Бојан Пајтић обраћајући се младим брачним паровима који су добили средства за куповину сеоских кућа са окућницом. У другом конкурсном кругу за куповину кућа на селу, 74 млада брачна и ванбрачна пара из Војводине, којима су данас у Покрајинској влади уручени уговори, добила су кров над главом. За ту намену из покрајинског буџета издвојено је 68 милиона динара.

• Уочи Међународног дана људских права у Србији: Сваки други војвођанин/ка зна жену која трпи насиље

Нови Сад, 8. децембар 2015. године -Сваки други грађанин и грађанка Војводине изјаснили су се да директно (њих 37 одсто), или преко познаника (чак 27 одсто испитаника) познаје жену која је жртва насиља у породично-партнерском односу, па ипак, преко 40 одсто њих каже да не зна да ли би се одлучио и да зависи од ситуације да ли би пријавио насиље над женама, резултати су анкете коју је спровео Покрајински секретаријат за привреду, запошљавање и равноправност полова АП Војводине током новембра месеца. Преко 70 одсто испитаника сматра да жене немају равноправан статус у нашем друштву. Пуним спровођењем закона, координисаним радом институција, као и едукацијом друштва и економским оснаживањем жена, смањиће се насиље према женама, закључено је на скупу уочи Међународног дана људских

...
  • Уручени уговори локалним самоуправама за унапређење области електронских комуникација и информационог друштва

Нови Сад, 7. децембар 2015. - Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду, запошљавање и равноправност полова, Мирослав Васин, уручио је данас уговоре представнцима локалних самоуправа којима су додељена бесповратна средства по јавном конкурсу Секретаријата за суфинансирање пројеката из области електронских комуникација и информационог друштва. Средствима Секретаријата, у укупном износу од 18.428.820,17 динара, суфинансирана су 23 пројекта у 16 локалних самоуправа у Војводини.

• Oдржан састанак представника Министарства пољопривреде Сенегала, Завода за повезивање Африка – Европа из Словеније и Покрајинске владе

September 2017

Copyright © 2017 Покрајински секретаријат за привреду и туризам. All Right Reserve.