Успешан наступ војвођанске привреде на Међународном сајму занатства и предузетништва МОС 2016 у Цељу

Покрајински секретаријат за привреду и туризам ове године 11 пут наступа на 49. Међународном сајму занатства и предузетништва ,,МОС 2016“ у Цељу, који се одржава од 13. до 18. септембра 2016. године. На заједничком штанду представљају се Туристичка организација Војводине и 25 привредних субјеката са територије АП Војводине, који се баве производном делатношћу и извозом.

Потпредседник Покрајинске владе Иван Ђоковић, отворио је традиционалну свечаност у оквиру изложбеног простора Секретаријата – Дан Војводине – у присуству представника Министарства привредног развоја и технологија Републике Словеније, руководства Цељског сајма, представника регионалних привредних комора Србије и излагача из света привреде, предузетништва и туризма.

Ђоковић је изразио наду да ће словеначка искуства наћи своје место и бити искоришћена у привреди, поготово у домену развоја туризма, како угоститељског, тако и руралног. ,,Потребно је искористити привредне потенцијале и токове сарадње, и скренути са оне размене која је у функцији великих индустријских гиганата, на мала, микро и средња предузећа. Верујем да ћемо у овом домену наћи заједнички дијалог, у сарадњи са ресорним министарством и Привредном комором Словеније, уз активније укључивање и ангажованост свих чинилаца у наредном периоду, и кроз такав дијалог изнаћи конкретне подстицајне мере“. Ђоковић је изразио наду да постоји воља банака и великих трговинских ланаца да се кроз њихове системе ојачају производни циклуси и тиме пружи помоћ предузетницима.

Данашња свечаност је обележена и значајним чином потписивања уговора у вредности од 876.000 евра, између компаније ,,ArborSpalet“ из Бачке Паланке која се бави производњом дрвене амбалаже и компаније за трговину на велико и посредовање ,,Arbon“ из Цеља.

Потпредседник Ђоковић је у току дана разговарао о унапређењу и продубљивању привредне сарадње са директором Цељског сајма, Робертом Оторепецом, и министром привредног развоја и технологија, Здравком Почивалшеком, а узео је учешће и на традиционалном пословном сусрету представника регионалних привредних комора из региона.

Међународни сајам занатства и предузетништва у Цељу ове године окупља привреднике, инвеститоре и посетиоце из чак 35 земаља света, чија се искуства и примери добре праксе преносе и примењују кроз бројне пословне сусрете, презентације и трибине, намењене гостима и излагачима.

потпредседник Иван Ђоковић (десно), министар Здравко Почивалшек и помоћник покрајинског секретара Сергеј Тамаш

представљање Пројекта ,,Богатство различитости"

учешће на скупу регионалних привредних комора у хали Цељанка

September 2019